Головна Про проєкт Корисна інформація Контакти Вхід в акаунт

Мільйони українців з початком війни виїхали за кордон, рятуючи свої життя і своїх близьких.

Вибір країни, пошук місця проживання, оформлення документів, і ось ви вже маєте дозвіл на роботу, а отже маєте платити податки. І тут з’являються логічні питання: Яку стратегію щодо оподаткування обрати? В якій країні треба сплачувати податки і скільки?

Оберіть країну на мапі або зі списку

Австрія Іспанія Італія Німеччина Польща Португалія Словаччина Словенія Сполучені Штати Америки Угорщина Швейцарія
Масштаб мапи
Позначки
Немає інформації про країну
Є інформація про країну

Ми будемо раді вам допомогти вибрати найкращу податкову стратегію та втілити її в життя!

Здебільшого, аби стати податковим резидентом країни перебування необхідно провести на території європейської країни 183 дні, після чого країна може претендувати на оподаткування вашого доходу, отриманого з усього світу. Тобто, вже до кінця року більшість українців, які з початком війни виїхали до Європи, можуть опинитися в ситуації подвійного оподаткування, коли і Україна вважає їх своїм податковим резидентом і країна перебування також. До того ж, у деяких випадках під ризиком подвійного оподаткування опиняється не лише персональний дохід, але й дохід від бізнес-діяльності. Один із найбільш розповсюджених прикладів,, якщо топменеджер і далі працює на українську компанію, перебуваючи за кордоном.

Для вирішення таких ситуацій з багатьма європейськими країнами є конвенції про уникнення подвійного оподаткування, проте, чи завжди вони спрацьовують?
В якості початкової точки, що може задати вектор для подальшого аналізу, ми разом із нашим іноземними колегами з мережі Andersen підготували комплексний огляд підходів до оподаткування у найбільш актуальних країнах, що зараз приймають значну кількість українців.
Цей огляд буде цікавим, як найманим робітникам, так і керівникам підприємств чи власникам компаній. Базуючись на досвіді іноземних колег, наш огляд допоможе вам знайти відповідь на питання:
- Як швидко зорієнтуватися в країні перебування? (які документи отримати, на який захист можна претендувати)
- Коли варто задуматися про оподаткування в приймаючій країні? (як і коли набувається податкове резидентство, чи треба оподатковувати бізнес-діяльність)
- Скільки платити податків? (ставки оподаткування, спеціальні чи пільгові режими оподаткування)